Dnia 16.06.2015 roku w Sadownem odbyła się akcja „Odjazdowy bibliotekarz”. Wzięli w niej udział pasjonaci książek, rowerów, miłośnicy czytelnictwa.

W rajdzie uczestniczyło 25 osób, w tym pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, dorośli i dzieci z różnych grup wiekowych.

Głównymi przewodnikami rajdu rowerowego byli: Pan Sławomir Akonom (historyk) oraz Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Pani Ewa Piórkowska. Celem wycieczki rowerowej było dotarcie do pomnika błogosławionego księdza Edwarda Grzymały, który mieści się w Kołodziążu.

Uczestnicy kierowali się rowerami w stronę Kościoła w Sadownem (kościoła stylu neogotyckiego). Jadąc w kierunku cmentarza, uczestnicy odwiedzili grób nieznanego żołnierza. Kolejnym miejscem wartym poświęcenia uwagi była kapliczka w Sadolesiu. W latach 50-tych w tym miejscu znajdował się kościół ewangelicki na fundamentach kirchy drewnianej.
Miłośnicy mknęli przez miejscowość Kocielnik przez piaszczystą, polną i leśną drogę do punktu docelowego, gdzie mieścił się pomnik błogosławionego księdza Edwarda Grzymały, patrona Gminy Sadowne.

Rajd zakończył się grillem dla wszystkich uczestników za budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

Galeria TU>>