…lekcje biblioteczne.

Nadzwyczaj dużym zainteresowaniem cieszą się lekcje biblioteczne, które oferuje uczniom szkół i przedszkoli Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem. Dzieci chętnie przekraczają progi sadowieńskiej Biblioteki, z zainteresowaniem słuchają przekazywanych im tu, ciekawych informacji na temat funkcjonowania bibliotek i pracy bibliotekarza.

25 maja w takiej lekcji, kolejnej już organizowanej przez GBP w Sadownem, wzięli udział uczniowie z klasy IV A ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Wycecha z Sadownego. Liczna, 20-osobowa grupa dzieci przybyła pod opieką pani Ireny Jóźwik. Po bibliotece oprowadziła ich i wszelkich informacji udzieliła pani Aneta Radzikowska – pracownik biblioteki. Przedstawiła, oczywiście w zakrojonej skali, ogólne zagadnienia funkcjonowania biblioteki, wypożyczalni oraz zasady korzystania z czytelni. Dzieci zapoznały się z katalogiem głównym w bibliotece, warunkami korzystania z księgozbioru i jego podziałem na poziomy wiekowe. Słuchacze chętnie deklarowali chęć korzystania z zasobów bibliotecznych, w tym zwłaszcza z pozycji książkowych przeznaczonych dla dzieci.

Cieszymy się, że rośnie nowe pokolenie, które zapewne zasili szeregi czytelników naszej Gminnej Biblioteki Publicznej.