• nm1 1.jpg
  • nm1 13.jpg
  • nm1 14.jpg
  • nm1 15.jpg

Każdego roku w eliminacjach do Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” bierze udział kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży na Mazowszu. 27 marca odbyły się także eliminacje gminne w Sadownem.

Konkurs „Warszawska Syrenka” promuje kulturę języka i rozpowszechnia kulturę słowa w naszym województwie. Rozpoczęły się eliminacje do 40-tej edycji tego Konkursu.

27 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem odbyły się eliminacje szkolne, podczas których uczestnicy byli oceniani przez Komisję Konkursową w składzie: p. Katarzyna Kalbarczyk – inspektor ds. oświaty UG w Sadownem, p. Barbara Klimek – kustosz Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadownem i p. Sebastian Kowalczyk – instruktor kulturalno – oświatowy Gminnego Ośrodka Kultury w Sadownem.

W gminnych eliminacjach do Konkursu wzięły udział szkoły: Szkoła Podstawowa w Sadownem, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Grabinach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Orzełku, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kołodziążu i Gimnazjum w Sadownem.

W kategorii klas I-III szkół podstawowych swoje umiejętności recytatorskie prezentowali: Emilia Kania, Amelia Podgórska, Alicja Sobolewska, Przemysław Podleś, Patrycja Puścion, Karolina Rybczyńska, Wiktoria Gałązka, Anna Gałązka, Weronika Mielcarz, Wiktoria Bednarczyk, Tomasz Przybysz i Aleksandra Skoneczna.

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych rywalizowali: Kinga Rydzewska, Dawid Trojan, Sylwia Wikieł, Magdalena Ziółkowska, Wiktoria Rostek, Patrycja Dobosz, Amelia Puścion, Alicja Miąskowska, Dawid Ogonowski i Dawid Sobolewski.

Kategoria Gimnazjum: Klarysa Nowak, Natalia Kolankowska, Natalia Pigul, Martyna Kowalczyk, Agnieszka Renik, Weronika Akonom, Iga Kłósek, Natalia Kłósek i Hubert Gałązka.

Po przesłuchaniu uczestników eliminacji Komisja wyłoniła zwycięzców:

Kategoria I-III – Szkoła Podstawowa

I miejsce – Karolina Rybczyńska – ZS-P Grabiny

II miejsce – Emilia Kania – NSP Orzełek

III miejsce – Anna Gałązka – SP Sadowne

Kategoria IV-VI – Szkoła Podstawowa

I miejsce – Patrycja Dobosz – SP Sadowne

II miejsce – Kinga Rydzewska – NSP Orzełek

III miejsce – Amelia Puścion – SP Sadowne

Kategoria I-III Gimnazjum

I miejsce – Iga Kłósek – Gimnazjum w Sadownem

II miejsce – Natalia Kolankowska – Gimnazjum w Sadownem

III miejsce – Agnieszka Renik – Gimnazjum w Sadownem

Laureatom eliminacji gminnych 40-tego Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” serdecznie gratulujemy. Zdobywcy miejsc I-III gminnych eliminacji będą reprezentować Gminę Sadowne podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 7 kwietnia w Łochowie.