Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem

Get Adobe Flash player

Przydatne Linki:

  • Biblioteka Narodowa
  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
  • Mazowiecki System Informacji Bibliotecznej
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Mazowiecki Instytut Kultury

Nowości

  • s1.jpeg
  • s2.jpeg
  • s3.jpeg
  • s4.jpeg

Polecane strony:

Statystyki odwiedzin

Odsłon artykułów:
187921

Historia Polski, nasze zalety, ale i… wady. Roman Pankiewicz zespolił te elementy w swojej ostatniej książce pt. „Polski żywioł”.

8 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem odbyło się spotkanie autorskie z podróżnikiem i pisarzem p. Romanem Pankiewiczem, który przybył tu na zaproszenie naszej Gminnej Biblioteki Publicznej.

 

Na przestrzeni ostatnich kilku lat sadowieńscy czytelnicy mieli już okazję uczestniczyć w spotkaniach z tym autorem, prezentującym m.in. wydania tryptyku podróżniczego: „Matuszka Rosija – pierwszy żywioł”, „Niemcy – drugi żywioł”, „Islandia – trzeci żywioł”. A ostatni żywioł, o którym dzisiaj była mowa, to właśnie – Polska, z ciekawą historią państwowości, kościoła katolickiego i ludzi, których zalety i wady wszyscy znają.

W zawiązku z zapowiedzią rozstania się autora tych ciekawych pozycji książkowych z pisarstwem, kilka słów o nim: Krakowianin, kochający wędrówki po tatrzańskich szlakach. Ukończył szkołę hotelarską i rozpoczął pracę w wyuczonym zawodzie, ale życie "za żelazną kurtyną" i brak perspektyw normalnego poznawania świata spowodowało zmianę miejsca pracy i zatrudnienie się w firmie prowadzącej prace budowlane w wielu krajach świata – stąd służbowy ponad 3-letni pobyt w stolicy Rosji - Moskwie, a następnie również 3-letni we Frankfurcie n/Menem w Niemczech i wreszcie – Islandia.  W przerwach między pobytami za granicą autor zajmował się organizacją w Polsce koncertów artystów zza wschodniej granicy np. Olega Dowgala, ale był też managerem znanego pisarza literatury dziecięcej - Wiesława Drabika.

Podczas spotkania autorskiego, w którym jak zawsze chętnie uczestniczą mieszkańcy Sadownego i uczniowie miejscowych szkół (tym razem sadowieńskiego Gimnazjum), w imieniu czytelników podziękowania za ponad 7-letnią współpracę przekazała pisarzowi Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Ewa Piórkowska, wyrażając nadzieję, że nie jest to jednak ostatnie spotkanie tego autora z sadowieńskimi czytelnikami. Zobaczymy i bądźmy dobrej myśli – może jeszcze „przyjrzy się” kiedyś jakiemuś zakątkowi świata i powstanie kolejny „żywioł”.

Zdjęcia w galerii Google>>>

loader

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem czynna jest w godzinach:

- Poniedziałek 08:00 - 18:00
- Wtorek 08:00 - 18:00
- Środa 08:00 - 18:00
- Czwartek 08:00 - 18:00
- Piątek 08:00 - 18:00


Kontakt:

GBP w Sadownem, 07-140 Sadowne, ul. Kościuszki 35.
tel: (0-25) 675 - 32 - 72
e-mail: [email protected]