• nm1 1.jpg
  • nm1 13.jpg
  • nm1 14.jpg
  • nm1 15.jpg

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadownem na uczestników akcji „Noc Bibliotek” czekały 8 czerwca specjalne atrakcje.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.

Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy polską literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców, twórczo zajmujemy się rodzimą sztuką, przyrodą, poznajemy polską historię sprzed stulecia i tę bliższą, a także wyobrażamy sobie Polskę za 100 lat.

Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadownem stanęli na wysokości zadania i dobrze przygotowali się do tej ogólnopolskiej akcji.

Popołudniem 8 czerwca oprócz powitalnego słodkiego poczęstunku na przybyłych gości czekało mnóstwo innych atrakcji. „Noc” sadowieńskiej Biblioteki rozpoczęło przedstawienie pt. „Prawo jazdy”, które mieliśmy już okazję oglądać podczas tegorocznego Gminnego Dnia Kobiet, a w którym zagrali pracownicy i współpracownicy sadowieńskiej placówki kultury.

Z zainteresowaniem i dużym zaangażowaniem uczestników spotkały się przygotowane dla nich inne atrakcje, m.in. skrzynię zagadek, poszukiwanie skarbu biblioteki, zakończone wspólnym czytaniem fragmentów wybranej pozycji książkowej, twister, wygibus czy kolorowanki z aplikacji quiver. Dla najwytrwalszych uczestników akcji przygotowano oczywiście nagrody – niespodzianki.

Podczas zabaw i gier intelektualnych śmiechu było co nie miara. Dało się zauważyć, że tego rodzaju akcje są także doskonałym sposobem na zaangażowanie jeszcze niezdecydowanych w akcję czytelnictwa, a także są inspiracją do podejmowania niekonwencjonalnych działań.