18 stycznia w Sadownem, w ramach obchodów 70—tej rocznicy utworzenia Gminnej Biblioteki Publicznej, odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską.

Jest to wrocławska autorka książek łączących kryminał z romansem, laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle, zwana przez swoich czytelników Dilerką Emocji. Autorka ponad 30. bestsellerowych powieści, stanowiących elektryzujący miks gatunkowy romansu, dramatu i sensacji.

O swojej twórczości mówi: Jest trudna do sklasyfikowania w odpowiedniej kategorii i wydawnictwa mają zawsze problemy z umieszczeniem moich książek na odpowiedniej półce. Najlepiej rozwiązano ten problem we Wrocławiu, bo przypisano tam moje książki do nazwiska a nie kategorii i, jak to się mówi, problem z głowy.

Agnieszka Lingas-Łoniewska kocha zwierzęta, ma cztery koty i psa. Od lat prowadzi autorską akcję Karma zamiast Kwiatka i na licznych spotkaniach autorskich zbiera karmę dla zwierzaków, którą potem przekazuje do wrocławskich fundacji. W 2016 r. zajęła II miejsce w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” Kobieta Wpływowa, a od 2017 r. jest członkinią Kapituły Literackiego Debiutu Roku. W wolnym czasie, kiedy nie pisze (a zdarza się to czasami), kocha czytać i oglądać seriale kryminalne, jej pasją są także: nordic walking i robótki ręczne.

Podczas spotkania w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem, które rozpoczęła p. Barbara Klimek z GBP w Sadownem, autorka zaprezentowała swój dorobek pisarski i zwierzyła się, że pisanie jest jej pasją oraz sposobem na życie. W swoich książkach świadomie uprawia tzw. ,,międzygatunkowość” i dlatego można w nich znaleźć trochę erotyki, akcji, humoru oraz kryminału i thrillera, co – jak mówi - jest receptą na jej sukces.

Pisarka opowiadała również o inspiracjach, swoim życiu zawodowym i prywatnym, zwierzętach, które znalazły miejsce w jej domu, a także twórczości. Zwieńczeniem spotkania było odczytanie fragmentu jednej z powieści, informacja o nominowaniu do nagrody Złotego Kościeja książki „Klub niewiernych” wydanej wspólnie z Danielem Koziarskim (można na nią głosować na stronie Plebiscytu), ale też podpisywanie przez autorkę zakupionych podczas spotkania lub przyniesionych ze sobą książek i rozmowy w cztery oczy z czytelnikami.

Spotkanie było też okazją do uczczenia 70-rocznicy utworzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadownem. Wśród odwiedzających Bibliotekę 16 stycznia br. rozlosowano 10 kalendarzy wydanych przez GBP. Na uczestników spotkania z pisarką czekał też tort okolicznościowy i oczywiście… kawa lub herbata.