• s1.jpeg
  • s2.jpeg
  • s3.jpeg
  • s4.jpeg

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem otrzymała certyfikat nadany przez Instytut Książki z Krakowa za przeprowadzenie akcji promującej czytelnictwo wśród najmłodszych – “Mała książka – wielki człowiek”.

To pierwszy certyfikat dla Biblioteki za promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

W ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek” w marcu Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem wręczyła pierwsze dyplomy Małego Czytelnika. Gratulujemy małym czytelnikom, którzy wytrwale przychodzili do biblioteki, wypożyczali książki i dzięki temu zostali uhonorowani imiennym dyplomem, potwierdzającym ich czytelnicze zainteresowania.

Przypominamy, iż w naszej bibliotece nadal trwa akcja „Mała książka - wielki człowiek”. Każde dziecko urodzone w latach 2014-2017 dostaje Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz w prezencie - Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek.

W pakiecie startowym znajduje się też broszura „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” dla rodziców. Podczas wizyty w bibliotece, zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę do bibliotecznej karty, a po uzyskaniu dziesięciu dostanie dyplom.

Dziecko pozna ciekawe miejsce, jakim jest biblioteka, oraz zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.