Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem

Get Adobe Flash player

Przydatne Linki:

  • Biblioteka Narodowa
  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
  • Mazowiecki System Informacji Bibliotecznej
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Mazowiecki Instytut Kultury

Nowości

  • s1.jpeg
  • s2.jpeg
  • s3.jpeg
  • s4.jpeg

Polecane strony:

Statystyki odwiedzin

Odsłon artykułów:
307068

Z Kulturą i Sztuką – oczywiście przez duże „K” i duże „S”. Tak środowe przedpołudnie spędziły dzieciaki z Przedszkola w Sadownem.

Przed południem 18 września najmłodsze dzieci z Przedszkola w Sadownem wraz ze swoimi „ciociami” odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadownem. Wszystko to za sprawą ogłoszonej przez naszą Bibliotekę akcji czytelniczej.  

Jak pisaliśmy wcześniej, Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Mała książka - wielki człowiek". Kampania ma na celu popularyzację czytelnictwa, ukazanie pozytywnego wpływu czytania książek na rozwój dziecka oraz zachęcenie dzieci i rodziców do częstszych wizyt w bibliotece.

Rozpoczęcie akcji "Mała książka - wielki człowiek" w Bibliotece zaplanowano na połowę września i stąd odwiedziny przedszkolaków. Zgodnie z zasadami tej akcji (więcej o akcji na stronie GBP>>>), każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat, które odwiedzi wraz z rodzicem lub opiekunem bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą. I tak się stało dzisiaj – dzieciaki za sprawą pań bibliotekarek wstąpiły już do społeczności czytelniczej i wypożyczyły swoje pierwsze książki. Ale, jak przystało na profesjonalnych czytelników, na swoją kolej do rejestracji i po wyprawkę czekały twórczo korzystając, a właściwie słuchając czytanych im przez „ciocie” bibliotecznych książeczek dla dzieci.

A po formalnościach i zwiedzeniu Gminnej Biblioteki, nie omieszkały wstąpić na wystawę poplenerową XIX Pleneru Malarskiego Artystów Plastyków, której wernisaż odbył się w dniu wczorajszym w Gminnym Ośrodku Kultury w Sadownem. Kontakt ze sztuką, a głównie z jej twórcami, w wieku trzech czy czterech lat jest bardzo istotny i rzutuje na późniejsze dorosłe życie. Stąd pomysł odwiedzenia wystawy i spotkania z uczestniczkami Pleneru: p. Danutą Rasińską, Teresą Urbanowską i Gabrielą Czarnacką, które w przystępny sposób opowiedziały dzieciom o swojej twórczości artystycznej, a także dały jej próbkę we wspólnej zabawie.

Po tylu wrażeniach i słodkim poczęstunku czas było wracać do siebie – do Przedszkola. Zapewne maluchy nie zapomną nowych doświadczeń, a większość z nich być może stanie się stałymi czytelnikami naszej Biblioteki, a także stałymi uczestnikami spotkań z kulturą czy też wystaw.

Zdjęcia w galerii Google>>>

loader

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem czynna jest w godzinach:

- Poniedziałek 08:00 - 18:00
- Wtorek 08:00 - 18:00
- Środa 08:00 - 18:00
- Czwartek 08:00 - 18:00
- Piątek 08:00 - 18:00


Kontakt:

GBP w Sadownem, 07-140 Sadowne, ul. Kościuszki 35.
tel: (0-25) 675 - 32 - 72
e-mail: gbp@gbpsadowne.pl