Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem

Get Adobe Flash player

Przydatne Linki:

  • Biblioteka Narodowa
  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
  • Mazowiecki System Informacji Bibliotecznej
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Mazowiecki Instytut Kultury

Nowości

  • s1.jpeg
  • s2.jpeg
  • s3.jpeg
  • s4.jpeg

Polecane strony:

Statystyki odwiedzin

Odsłon artykułów:
297968

Wszystkich nas dotknęła epidemia koronawirusa. Nie wiemy na jak długo, ale musimy zmienić swój tryb życia. Często związane jest to z pozostaniem w domu. Jak sobie radzić w tym czasie?

Od kilku dni obowiązują obostrzenia mające na celu walkę z wirusem. Na podstawie decyzji władz i mając na uwadze bezpieczeństwo naszych mieszkańców, zamknięte zostały do odwołania również instytucje kultury gminy Sadowne: Gminny Ośrodek Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna i Muzeum Ziemi Sadowieńskiej. Zaleca się również, aby pozostać w domu i przestrzegajmy tego. Jak odnaleźć się w tej, miejmy nadzieję, chwilowej rzeczywistości?

Rozumiemy niepokój starszych i młodszych mieszkańców gminy, którzy zapewne odczuwają brak kontaktów z kulturą, a zwłaszcza udziału w uroczystościach organizowanych przez Gminę czy sadowieński GOK. Rozumiemy też tych, którym doskwiera niemożność kontynuowania zajęć stałych w domu kultury czy brak możliwości skorzystania z bogatego księgozbioru Gminnej Biblioteki Publicznej lub jej Filii.

Jest, jak jest i musimy sobie radzić. Nie pozostawiamy Państwa bez - wg nas - ciekawych propozycji kontaktu z kulturą. Jest to kontakt, który w dobie rozwoju cyfryzacji można nawiązać z prawie każdego domu, który jest wyposażony w telewizor, radio czy komputer z Internetem. Wszystkie stacje telewizyjne i radiowe przygotowały lub są w trakcie planowania realizacji menu programowego dostosowanego do aktualnej sytuacji. My również przekażemy Państwu propozycję kontaktu z kulturą online…

Po pierwsze: zachęcamy do korzystania z największej cyfrowej Biblioteki Narodowej POLONA, która posiada 3 miliony obiektów cyfrowych – książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych. Poprzez tę bibliotekę zapewniany jest nieodpłatny, szeroki dostęp do obiektów cyfrowych wysokiej jakości. A oto adres internetowy Biblioteki POLONA - https://polona.pl/.

Po drugie: wśród nas są też miłośnicy teatru i artystycznych prezentacji, w tym w lokalnym wydaniu naszych młodych artystów z Grupy BAJ. Bądźcie Państwo pewni, że nasi aktorzy również ubolewają nad niemożnością kontaktów ze swoją publicznością i tęsknią za udziałem w gminnych uroczystościach. Również zachęcamy, także w ich imieniu, do korzystania z zasobów archiwum TVP, w którym znajduje się mnóstwo telewizyjnych produkcji teatralnych, historycznych i opowiadających o czasach współczesnych. Dostęp online pod adresem:  https://vod.tvp.pl/sub-category/teatr-telewizji,30798054.

Po trzecie: kto lubi audycje, koncerty, programy edukacyjne i publicystyczne, musi koniecznie odwiedzić Ninatekę: https://ninateka.pl/filmy/made-in-polska.

Po czwarte: Auschwitz-Birkenau, spacery po miastach, muzeach, miejscach kultu religijnego czy zabytkowych zamkach i pałacach. To wszystko na stronie https://kulturadostepna.pl/on-line/wirtualne-muzea.

I po piąte – polecamy nasze rodzime strony, które zawsze warto odwiedzić…

Strony instytucji kultury gminy Sadowne:         

Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem

- strona internetowa – http://gok.sadowne.pl/                 

- facebook - https://www.facebook.com/Gminny-O%C5%9Brodek-Kultury-w-Sadownem-200216416707700/

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem

- strona internetowa – http://www.gbpsadowne.pl/

- facebook – https://www.facebook.com/Gminna-Biblioteka-Publiczna-w-Sadownem-135162183328563/

Strony informacyjne:

Urząd Gminy w Sadownem

- strona internetowa – https://www.sadowne.pl/

- facebook – https://www.facebook.com/gsadowne

INFO Sadowne

- strona internetowa – http://info.sadowne.pl/

- facebook - https://www.facebook.com/infosadowne

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Węgrowie

- strona internetowa - http://wegrow.psse.waw.pl/

Drodzy Państwo! Może, choć w części naszymi propozycjami zrekompensujemy zaistniałe niedogodności. Miejmy nadzieję, że wkrótce kontakt online będzie tylko dodatkiem do normalnej rzeczywistości. Życzymy dużo zdrowia i cierpliwości!

loader

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem czynna jest w godzinach:

- Poniedziałek 08:00 - 18:00
- Wtorek 08:00 - 18:00
- Środa 08:00 - 18:00
- Czwartek 08:00 - 18:00
- Piątek 08:00 - 18:00


Kontakt:

GBP w Sadownem, 07-140 Sadowne, ul. Kościuszki 35.
tel: (0-25) 675 - 32 - 72
e-mail: gbp@gbpsadowne.pl