Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem

Get Adobe Flash player

Przydatne Linki:

  • Biblioteka Narodowa
  • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
  • Mazowiecki System Informacji Bibliotecznej
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Mazowiecki Instytut Kultury

Nowości

  • s1.jpeg
  • s2.jpeg
  • s3.jpeg
  • s4.jpeg

Polecane strony:

Statystyki odwiedzin

Odsłon artykułów:
247146

Od 9 listopada sadowieńskie instytucje kultury trwają w „izolacji”. Nikt nie wie, jak długo to potrwa.

4 listopada, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną, na terenie Polski wprowadzono nowe obostrzenia. Zgodnie z nimi, od 9 listopada czasowo zamknięto sadowieńskie instytucje kultury: Gminny Ośrodek Kultury, Gminną Bibliotekę Publiczną i Muzeum Ziemi Sadowieńskiej. A na jak długo? Wstępnie określono, że do 29 listopada, ale… z możliwością przedłużenia na kolejne dni.

 

Jak stwierdza dyrektor tych placówek p. Ewa Piórkowska, okres ten nie może pozostać tylko czasem typowej izolacji. W związku z tym biblioteka postanowiła rozszerzyć swoją działalność. Uruchomiliśmy książkobusa - starsi czytelnicy mogą zamówić książki z biblioteki z dowozem do domu. Chęć wypożyczenia książek można zgłaszać drogą telefoniczną od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00  - 16:00 pod numerem telefonu 25 675 32 72 lub poprzez maila (pisaliśmy o tym na stronie http://www.gbpsadowne.pl/index.php/aktualnosci/220-biblioteka-nie-zostawia-czytelnik).

Jak się odnaleźć w tym trudnym dla nas wszystkich okresie? - Na razie, jako instytucje i ich pracownicy, się trzymamy. Jeśli chodzi o księgobus, to nie wyjeżdża on zbyt często. Nasi czytelnicy zamawiają książki i przeważnie sami odbierają je przy drzwiach wejściowych. Skupiliśmy się teraz też na remoncie podpiwniczenia Gminnego Ośrodka Kultury, w którym znajduje się sprzęt do gier oraz Pracownia Ceramiki. Korzystając z wolnej chwili, wyszukujemy i przygotowujemy dokumentację do projektów, które, po zgłoszeniu i ewentualnie otrzymaniu na nie środków finansowych, może uda się nam uruchomić zaraz po ustaniu pandemii – dodaje p. Ewa Piórkowska.

Mamy nadzieję, że sytuacja pandemiczna nie zagości u nas na dłużej. Zapewne wszyscy mamy dość przebywania w warunkach kwarantanny, ale tak, jak nasze instytucje kultury, przygotujmy się już do funkcjonowania w normalnych warunkach.

Życzymy przede wszystkim zdrowia i… cierpliwości. Oczywiście na jesienne i zimowe dni polecamy książki - już czekają na Państwa!

 

 

loader

Gminna Biblioteka Publiczna w Sadownem czynna jest w godzinach:

- Poniedziałek 08:00 - 18:00
- Wtorek 08:00 - 18:00
- Środa 08:00 - 18:00
- Czwartek 08:00 - 18:00
- Piątek 08:00 - 18:00


Kontakt:

GBP w Sadownem, 07-140 Sadowne, ul. Kościuszki 35.
tel: (0-25) 675 - 32 - 72
e-mail: gbp@gbpsadowne.pl